شورای اسلامی شهر الیگودرز

شورای شهر الیگودرز

  

در نشست خبری اعضای شورای شهر مطرح شد ملاك سنجش عملكرد شورای شهر، رضایت مردم از شهرداراست

 

در نشست خبری  اعضای شورای شهر مطرح شد

ملاک سنجش عملکرد شورای شهر، رضایت مردم از شهرداراست

به گزارش روابط عمومی شهرداری به نقل از نیوز الیگودرز:ملاک سنجش عملکرد شورای شهر میزان رضایت

مردم از عملکرد شهردارالیگودرز می باشد.

 مهندس محمد نبی عسگری رییس شورای اسلامی شهر الیگودرز در نشست با خبرنگاران گفت: شورای اسلامی شهر مصوباتی مد نظر دارد که طبق قانون شهردار مجری آنها می باشد و خوشبختانه اعضای شورای چهارم نیز از متخصصین آگاه تشکیل شده و  ضمن شناخت ظرفیتها ، مشکلات و نیازها برنامه ها و طرح ها را در راستای خواست مردم تصویب می نمایند.

وی احداث بلوار از میدان شهید فهمیده به میدان رهبری، احداث بلوار از میدان جدیدالاحداث زنده یاد مسعود بختیاری به میدان محمد رسول اله(ص)، احداث ادامه خیابان فردوسی غربی و اتصال به میدان آزادگان، احداث خیابان های شمالی و جنوبی تپه یال را از برنامه های مصوب شورای شهر عنوان کرد و گفت: زمین این طرحها در  تملک  شخص نیست و یقینا مشکلی در اجرای آنها وجود ندارد.

عسگری همچنین از ساماندهی قنوات  و نفکیک آب شرب از آب فضای سبز خبر داد و گفت:پس از ارائه طرح اعتبارات مورد نیاز عملیاتی شدن آن با هر مبلغی از سوی سازمان همیاری شهرداریها پرداخت خواهد شد.

رییس شورای شهر افزود: میزان 8 هکتار از زمینهای جلال آباد  منبع درآمد مناسبی برای شهرداری می باشد بگونه ای که شهرداری می تواند ضمن قطعه بندی و واگذاری زمینها به مردم درآمدی معادل 12 میلیارد تومان جذب نماید.

 وی گفت: احیای معدن سنگ شهرداری،تاسیس مرکزعلمی کاربردی شهرداری، تاسیس بانک شهر،ایجاد مجتمع های تجاری با مشارکت بخش خصوصی،احداث دهکده گردشکری،احداث میدان میوه و تره بار،راه اندازی کارگاه تولیدی جامع در سالن بحران پارک یکصد هکتاری، تهیه طرح بازسازی بازار قدیم و دهها یرنامه دیگر از جمله طرح های مد نظر شورای شهر می باشد که برای اجرا به شهردار ارائه داده ایم.

رییس شورای شهر گفت: علیرغم شایعاتی که مطرح می شود استیضاح شهردار در دستور کارنبوده و شورا بر اساس قانون سوالاتی جهت پاسخگویی وی طرح نمود.

عسگری با اشاره به رضایت مردم از عملکرد شهردارگفت: علیرغم رضایت مردم  اما با آنچه مد نظر شورای شهر می باشد فاصله بسیاری داریم که با اجرای طرح های مذکور این رضایت افزایش خواهد یافت.

عبدالرضا افروغ رییس شورای شهرستان نیز گفت: خوشبختانه در حال حاضر رضایت نسبتا خوبی بین مردم وجود دارد که همین رضایت از عملکرد شهردار ملاک سنجش عملکرد شورای شهر می باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر با اشاره به لزوم فرهنگ سازی گفت:یکی از مشکلات شهر نامگذاری کوچه ها و معابر می باشد که در صدد تغییر آنها و جایگزینی نامهای متناسب می باشیم.

همچنین مهندس میثم سرلک نایب رییس شورای اسلامی شهر الیگودرز با اشاره به رسالت ارزشمند رسانه ها گفت:همانگونه که اعضای شورای شهر وظایفی  به عهده دارند و باید صادقانه آنها را انجام دهند خبرنگاران نیز رسالتی دارند که مهمترین آن انعکاس حقایق می باشد.

این عضو شورای شهر با تقدیر از تلاشهای شهردارالیگودرز گفت: شهردار اقدامات خوبی در سطح شهر انجام داده است اما انتظار ما فراتر از این اقدامات می باشد که امیدواریم با تعامل و همکاری در جهت برآورده شدن انتظارات تلاش نماییم.

وی از پیگیریها و حمایت های مهندس توکلی نماینده الیگودرز در بحث مشکلات شهرداری تقدیر نمود افزود: پیش از این خدمت رسانی در مرکز شهر متمرکز شده است اما در سال جاری حاشیه های شهر و مناطق محروم مورد توجه قرار گرفته است.

مهندس محمد سرلک رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به شرایط مناسب شورا و شهرداری نسبت به گذشته گفت: هنگامی که شورای شهر را تحویل گرفتیم مردم دل خوشی ازشهرداری نداشتند و این نهاد بیش از 24 میلیارد تومان بدهکار بود، اما در یکسال گذشته تقریبا 30 درصد از مسیر راطی کرده ایم ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری داریم.

وی گفت: پرسشگری مردم، حمایت رسانه ها و همکاری دیگر مسوولین می تواند به خدمت رسانی شورای شهر و شهرداری شتاب ببخشد.

این عضو شورای شهرگفت: با پیگیریهای که انجام گرفت پس از 5 سال حسابرسی از شهرداری آغاز شد و بزودی با پایان حسابرسی نتیجه به اطلاع مردم خواهد رسید.

 

 

 

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *

پنل ورود

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شورای اسلامی شهرستان الیگودرز می باشد